PO wyprzedziła PiS w sondażach. Dystans między obiema partiami jest jednak niewielki i wynosi zaledwie punkty procentowe. Gdyby Polacy decydowali o składzie parlamentu w marcu, najwięcej głosów zdobyłoby Platforma Obywatelska, na którą chce głosować 26% respondentów. Tylko minimalnie mniej zwolenników ma PiS, popierany przez 24% potencjalnych wyborców.

W porównaniu z ubiegłym miesiącem PO zyskało 1 punkt procentowy, natomiast PiS straciło 2 punkty. Na trzecim miejscu znalazłby się SLD z wynikiem 7%. Poparcie dla partii Leszka Millera spadło w porównaniu z ubiegłym miesiącem o 1 punkt procentowy. Według marcowych deklaracji Polaków, tylko te trzy ugrupowania zdołałyby wprowadzić swoich przedstawicieli do parlamentu.

Poniżej wyborczego progu lokują się notowania PSL (4%, tyle samo co w lutym). Po 3% głosów zdobyły Twój Ruch Janusza Palikota oraz Nowa Prawica Janusza Korwin--Mikkego. Polska Razem Jarosława Gowina oraz Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry zyskały w tym miesiącu po 2% sympatyków.

W marcu, wraz ze wzrostem deklaracji udziału w wyborach, wyraźnie wzrósł także odsetek wyborców, którzy nie chcą lub jeszcze nie potrafią jednoznacznie określić swoich sympatii partyjnych - aż 27% zdeklarowanych uczestników wyborów nie wie, na które ugrupowanie oddałoby swój głos (w porównaniu z ubiegłym miesiącem wzrost o 3 punkty procentowe).
Badanie przeprowadzono w dniach 6-12 marca 2014 roku na liczącej 1098 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.