PiS złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra Bartosza Arłukowicza.

Zapowiedział to na konferencji prezes partii, Jarosław Kaczyński.. To reakcja na propozycje resortu zdrowia, który chce wprowadzić dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego prowadzi to do prywatyzacji służby zdrowia. "Będziemy się temu bardzo zdecydowanie przeciwstawiać" - podkreślał Jarosław Kaczyński.

Wicemarszałek Senatu z ramienia PiS Stanisław Karczewski uzasadniając wniosek mówił natomiast, że "Ministerstwo Zdrowia wymaga przewietrzenia". Zwracał uwagę na to, że Bartosz Arłukowicz jest "przemęczony i nieobecny", a problemów cały czas przybywa.

"Jeśli chodzi o propozycje dodatkowych ubezpieczeń, to dzielą one pacjentów na lepszych i gorszych, na tych, którzy mają pieniądze i którzy ich nie mają. Nie możemy się na to zgodzić" - zaznaczył.

Minister Bartosz Arłukowicz zapowiedział, że założenia do systemu dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych zostaną przedstawione w przyszłym roku.

Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej broni ministra zdrowia po tym jak Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało dziś złożenie wniosku wotum nieufności dla Bartosza Arłukowicza.

Posłanka PO Małgorzata Kidawa-Błońska wyjaśnia, że w każdym rządzie najbardziej krytykowany jest minister zdrowia. Posłanka broni Bartosza Arłukowicza i zarzuca opozycji brak pomysłów na zmiany w systemie zdrowia.

Małgorzata Kidawa Błońska powiedziała IAR, że nigdy nie słyszała ze strony opozycji racjonalnych pomysłów, które przyczyniłyby się do poprawy systemu zdrowia w Polsce. Posłanka zarzuca PiS, że partia ciągle krytykuje Bartosza Arłukowicza i nie zauważa, że służba zdrowia zmienia się na lepsze.