Ks. Wojciech Lemański nie będzie więcej wypowiadać się w mediach. Tym samym podporządkuje się decyzji Watykanu. Informację podała "Gazeta Wyborcza"

Według ustaleń "Gazety Wyborczej" ks. Lemański podporządkuje się decyzji Watykanu i więcej nie będzie wypowiadać się dla prasy. Na odwołanie się od decyzji watykańskiej kongregacji ma 60 dni. Według "Gazety" duchowny zamierza skorzystać z pomocy adwokata.

Lemański składał już odwołanie w tej sprawie. W poniedziałek odrzuciła je Kongregacja ds. Duchowieństwa. Zakaz wypowiedzi dla mediów na niepokornego duchownego w maju nałożył abp Hoser. Problemem okazały się wypowiedzi m. in. na temat in vitro, które zdaniem Hosera naruszały kościelne zasady etyki.

Reklama

Zdaniem niektórych komentatorów, niezadowolenie episkopatu mogy także wywoływać liczne słowa krytyki wobec otaczania się przez księży luksusami. Lemański został także odwołany z funkcji proboszcza w Jasienicy pod Warszawą. Również w tej sprawie składał odwołania - te jednak na razie pozostały bez odpowiedzi.