Zaczęło się od dyskusji o Warszawie, a teraz jest czysta wojna polityczna.To referendum ma twarz Jarosława Kaczyńskiego - tak Grzegorz Schetyna na antenie Radia Zet skomentował ostatnie wydarzenia. Zwolenników PO zachęcił do zbojkotowania głosowania.

"Nie pójście do referendum też jest wyborem politycznym, głosem na Hannę Gronkiewicz-Waltz" - powiedział na antenie Radia Zet Grzegorz Schetyna. Polityk przekonywał, że przeciwników Hanny Gronkiewicz-Waltz łączy tylko niechęć do Platformy Obywatelskiej.

"To jest czysta polityka. Nikt nie mówi o Warszawie, wszyscy mówią o Platformie" - stwierdził i dodał, że pierwsza kadencja prezydent miasta była lepsza od początku drugiej kadencji. Wtedy miała zawieźć komunikacja z mieszkańcami. "Nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi. Prowadzi miasto w dobrym stylu" - ocenił wiceprzewodniczący PO.

"Jeżeli będą wybory, to następny prezydent kończyłby tę kadencję. Byłby prezydentem kilka miesięcy, a za rok będą znowu nowe wybory. I to pokazuje absurd i taką polityczność tej sytuacji" - powiedział polityk, nawiązując do skandalu, który wybuchł po ujawnieniu planów powołania komisarza miasta.