Przed Polską stoją wielkie wyzwania, ale przede wszystkim ogromne szanse. W radiowej Jedynce Bronisław Komorowski mówił o nadziejach związanych z dodatkowymi funduszami ze środków Unii Europejskiej.

Zdaniem prezydenta przyznanie Polsce 300 miliardów złotych to szansa na dogonienie zamożniejszej części Europy i możliwość zainwestowania w przyszłość naszego kraju. W opinii Bronisława Komorowskiego, przyniesie to korzyści nie tylko Warszawie, ale także Polsce lokalnej. Podkreślił on jednak, że wywalczone pieniądze muszą być dobrze rozdysponowane i zainwestowane.

Prezydent powiedział także, że przyszłość Polski zależy w dużej mierze od rozwoju gospodarczego naszego kraju, warunkującej naszą pozycję w integrującej Europie i na świecie. "Szansą na umocnienie jest uczestnictwo w integracji europejskiej."

Wyzwaniem dla naszego kraju jest jednak kryzys europejski. Jego przezwyciężenie, a także umocnienie gospodarki Polski i zmiana treści konstytucji to otwarcie drogi do wprowadzenia w naszym kraju waluty euro.