Członkostwo Gowina w PO niezagrożone, przynajmniej na razie - tak uważa politolog Norbert Maliszewski. W jego opinii, listem do partyjnych kolegów były minister sprawiedliwości rozpoczął ostrą kampanię wyborczą o przywództwo w partii.

Norbert Maliszewski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że Donald Tusk nie może teraz wyrzucić Jarosława Gowina z Platformy. Gdyby to zrobił, to zachowałby się tak jak Jarosław Kaczyński. Politolog dodaje, że ostra walka Jarosława Gowina jest trochę na rękę premierowi. Kampania musi być emocjonująca, szczególnie że odwraca ona uwagę od ustawy śmieciowej, brakiem rozwiązania dla OFE czy zmianą budżetu.

Jednocześnie Norbert Maliszewski zaznacza, że Jarosław Gowin nie ma innego wyjścia - musi prowadzić agresywną kampanię. To jedyny sposób, aby przyciągnąć do siebie niezadowolonych. Donald Tusk nie dał mu zresztą wyboru - powiedział, że zwycięzca bierze wszystko.

Norbert Maliszewski zwraca uwagę, że jeżeli Jarosław Gowin zdobędzie sporo głosów, to jego pozycja negocjacyjna w Platformie będzie dobra. Jeżeli natomiast będzie mieć niskie poparcie, to założy partię kanapową z "sierotami po PiS-ie".