"Prezydium Sejmu przegłosuje dziś wniosek o rozpoczęcie procedury postawienia Kaczyńskiego i Ziobro przed Trybunałem Stanu" – poinformował serwis TVN24.

Dzisiaj odbędzie się głosowanie nad postawieniem Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem Stanu. Przeciwko obu politykom ma zaznawać 14 osób. Stacja TVN24 dotarła do listy świadków, których zgłosiła PO. Wśród nich jest m.in Roman Giertych i Paweł Wojtunik, szef CBA.

"Mają powiedzieć, czy PiS nadużywało władzy i łamało prawo w poszukiwaniu dowodów na istnienie 'układu'" - czytamy na stronie TVN24.pl.

Poza politykami na liście znaleźli się m. in. dziennikarze "Gazety Wyborczej" i serwisu TVN24.pl. "Świadkowie są wymieni w uzupełnionym wniosku o postawienie przed Trybunałem Stanu Kaczyńskiego i Ziobry. W marcu posłowie PO przesłali go marszałek Ewie Kopacz. Prezydium Sejmu w środę zajmie się wnioskiem i, według naszych ustaleń, skieruje go do Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej. Ta rozpocznie przesłuchania świadków wymienionych we wniosku. Na końcu zdecyduje, czy postawić Kaczyńskiego i Ziobro przed Trybunałem Stanu" - wyjaśnia serwis.W komisji zasiądą m. in Janusz Palikot, Krystyna Pawłowicz, Leszek Miller i Andrzej Duda.