Sąd w Krakowie zdecydował dzisiaj, że Brunon K. zostanie przebadany przez psychiatrów. Prokuratura domagała się, aby niedoszły zamachowiec, który planował wysadzić Sejm przeszedł specjalistyczne badania na oddziale psychiatrycznym.

Brunon K. zostanie przebadany przez psychiatrów. Sąd Okręgowy w Krakowie zgodził się, by niedoszły zamachowiec, który planował wysadzić Sejm, przeszedł specjalistyczne badania na oddziale psychiatrycznym. Obserwacja w szpitalu imienia Babińskiego w Krakowie potrwa cztery tygodnie. Brunonowi K. za planowanie zamachu na władze państwowe grozi do 5 lat więzienia.

Zatrzymany został 9 listopada. Obecnie przebywa w areszcie śledczym w Krakowie w celi dla więźniów szczególnie niebezpiecznych. Brunon K. przyznał się do przygotowań do zamachu, zastrzega jednak, że odstąpił od tego pomysłu.

Prokuratura mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie rozszerzyła niedoszłemu zamachowcowi zarzutów. Jak wyjaśnia Piotr Kosmaty śledczy wciąż czekają na opinie biegłych. Chodzi między innymi o opinie z zakresu broni, materiałów wybuchowych, informatyki, chemii oraz biologii. Brunon K. miałby odpowiadać za działalność terrorystyczną i nielegalne posiadanie broni, wtedy za kratkami mógłby spędzić ponad 7 lat.

Obecnie za planowanie zamachu na władze państwowe grozi mu do 5-ciu lat więzienia. Brunon K. został zatrzymany 9 listopada. Obecnie przebywa w areszcie śledczym w Krakowie w celi dla więźniów szczególnie niebezpiecznych. Brunon K. przyznał się do przygotowań do zamachu, zastrzega jednak, że odstąpił od tego pomysłu.