O niestandardowych zachowaniach niektórych Polaków na pokładach samolotów co chwila donoszą media. A to bójka, a to pijaństwo, a to kłótnia z załogą. Tym razem problem jest na tyle poważny, że ostrzeżenie wystosowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Chodzi o niedawno uruchomione połączenie lotnicze między Polską i Katarem. Okazuje się bowiem, że do polskiej placówki w stolicy Kataru dochodzą niepokojące informacje o zachowaniu się niektórych rodaków podróżujących samolotami linii Qatar Airways.

Na stronie internetowej Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Doha można przeczytać, że główne grzechy, które popełniają Polacy na pokładach katarskich samolotów to przede wszystkim: palenie papierosów, nadużywaniu alkoholu oraz złe zachowanie w stosunku do obsługi samolotu.

Polska placówka przypomina, że każde niestosowne zachowanie na pokładzie samolotu, karane jest zatrzymaniem na lotnisku, aresztem, rozprawą przed kolegium ds. wykroczeń oraz wysokimi karami pieniężnymi, których wysokość może sięgać ok. 4,8 tys. złotych.