Na świecie jest prześladowanych ponad sto milionów chrześcijan. Tak twierdzi niemiecka organizacja Dzieło Pomocy Prześladowanym Chrześcijanom "Open Doors".

Według jej dorocznego raportu, chrześcijanie są najbardziej prześladowani w komunistycznej Korei Północnej. Inne kraje, w których szykany wobec nich są szczególnie dotkliwe, to Arabia Saudyjska, Afganistan, Irak i Somalia.

Według Dzieła Pomocy Prześladowanym Chrześcijanom, w krajach, w których dochodzi do największych prześladowań, od 50 do 70 tysięcy chrześcijan przebywa w obozach pracy.

Organizacja zwraca uwagę, że nasiliły się prześladowania chrześcijan w Afryce - zwłaszcza w jej północnej części, gdzie miała miejsce "arabska wiosna". W raporcie czytamy, że "rozszerzający się dynamicznie ekstremistyczny islam dopuszcza się masowych prześladowań i wypędzeń chrześcijańskiej mniejszości".

Reklama

Założone w 1955 roku Dzieło Pomocy Prześladowanym Chrześcijanom "Open Doors" wspiera chrześcijan w 50 krajach świata. Zaopatruje ich między innymi w egzemplarze Biblii, pomaga uwięzionym i wspiera rodziny zamordowanych.