CBA analizuje pismo z ministerstwa skarbu z informacją o budzących wątpliwości działaniach szefa Giełdy Papierów Wartościowych. Rada Nadzorcza giełdy uznała, że Sobolewski mógł naruszyć zasady etyki i zawiesiła go w grudniu w obowiązkach prezesa.
Reklama

Małgorzata Matuszak - Socha z Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformowała Informacyjną Agencję Radiową, że ministerstwo chce, by funkcjonariusze przyjrzeli się działaniom Sobolewskiego. Na razie żadna decyzja w sprawie prośby ministerstwa nie zapadła, a dokument jest analizowany.

Zawieszenie Sobolewskiego nastąpiło po informacjach , że zaangażował się w zdobywanie środków od notowanych na giełdzie spółek, na produkcję filmu w którym rolę ma zagrać jego życiowa partnerka. On sam przekonywał, że giełda nie uczestniczyła w finansowym wsparciu opisywanego w mediach projektu filmowego i że nie naruszył zasad etyki zawodowej.

Dziś w radiowej Trójce minister skarbu Mikołaj Budzanowski jednoznacznie wsparł działania rady nadzorczej giełdy i stwierdził, że jej decyzja o zawieszeniu Sobolewskiego była jedyną słuszną.

17 stycznia odbędzie się walne zgromadzeniu akcjonariuszy GPW. Minister Budzanowski pytany czy przedstawiciel Skarbu Państwa będzie chciał wtedy odwołania Sobolewskiego, stwierdził, że ostateczna decyzja zostanie upubliczniona w dniu walnego zgromadzenia.