Po "wyrównaniu zaburzeń hematologicznych" Wojciech Jaruzelski zostanie wypisany do domu, prawdopodobnie w następnym tygodniu - poinformował w czwartek PAP dr Piotr Dąbrowiecki z Wojskowego Instytutu Medycznego, gdzie Jaruzelski trafił w środę.
Reklama

Jak poinformował dr Dąbrowiecki, Jaruzelski został przyjęty z powodu "masywnego krwawienia z górnych dróg oddechowych". Ujawnił, że generał trafiał do WIM-u także 7 i 9 grudnia - z powodu krwawienia z nosa. "12 grudnia pojawiły się dodatkowo zaburzenia hematologiczne co spowodowało decyzję o hospitalizacji. Obecnie życiu generała nie zagraża niebezpieczeństwo i po wyrównaniu zaburzeń hematologicznych zostanie wypisany do domu prawdopodobnie w następnym tygodniu" - poinformował.

Dr Dąbrowiecki podkreślił zarazem, że "poza tą informacją generał nie zgadza się na przekazywanie dalszych informacji mediom".

W środę córka generała, Monika Jaruzelska poinformowała, że 89-letniego gen. Jaruzelskiego zabrała karetka z powodu bardzo silnego krwotoku z nosa.

Gen. Wojciech Jaruzelski to przywódca PRL i PZPR w latach 80. ub. wieku, przewodniczący Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego podczas stanu wojennego, prezydent w latach 1989-90. W czwartek przypada 31. rocznica wprowadzenia stanu wojennego.