Zmarł były wiceminister gospodarki Eugeniusz Postolski

24 listopada 2012

W sobotę zmarł Eugeniusz Postolski - były wiceminister gospodarki, a wcześniej szef i członek kierownictwa ważnych górniczych instytucji. W ostatnich latach należał do najbardziej znanych postaci w polskim górnictwie węgla kamiennego. Miał 60 lat.

Informację o śmierci Postolskiego przekazał w sobotę PAP prezes katowickiej spółki Haldex Tadeusz Koperski. B. wiceminister był ostatnio wiceszefem tej firmy. Według nieoficjalnych informacji przyczyną śmierci Postolskiego był zawał serca.

Postolski był m.in. dyrektorem kopalni Makoszowy w Zabrzu, prezesem Katowickiego Holdingu Węglowego (w okresie reform Janusza Steinhoffa), wiceprezesem Wyższego Urzędu Górniczego. Szefował też m.in. piłkarskiej drużynie Górnika Zabrze.

W listopadzie 2007 r. objął funkcję wiceministra gospodarki, odpowiedzialnego za górnictwo i energetykę. Pełnił ją do kwietnia 2008 r. Należał do bliskich współpracowników wicepremiera Waldemara Pawlaka; był też związany ze śląskimi strukturami Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wielu przedstawicieli środowiska górniczego zaliczało Postolskiego do najbardziej wpływowych postaci w tej branży. Ostatnio był wiceprezesem firmy Haldex, której większościowym akcjonariuszem jest Kompania Węglowa.

Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png