Afera taśmowa w PSL: Zobacz pełne nagranie rozmowy Serafina z Łukasikiem

17.07.2012, 07:54; Aktualizacja: 17.07.2012, 14:53

"Puls Biznesu" ujawnił nagrania rozmowy Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych, uznawanego za bliskiego człowieka Waldemara Pawlaka, z Władysławem Łukasikiem, byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego. Rozmowa odbyła się prawdopodobnie w styczniu i ujawnia szereg nieprawidłowości popełnianych przez członków PSL.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (23)

  • Anonimus(2012-07-31 22:20) Zgłoś naruszenie 00

    Z czego w ogóle ta pseudo afera.Przecież to norma zachowań w tym chorym przesiąkniętym powszechnym nepotyzmem i korupcją państwie !
    Komendant Miejski Policji w Szczecinie niejaki mł.insp. Krzysztof Mechliński zatrudnił u siebie w komendzie, na policyjnych etatach swoich dwóch synków którzy w bardzo krótkim okresie czasu awansowali do elitarnych komórek w tym kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, oraz otrzymali wysokie grupy zaszeregowania ( kasę), stopnie. Normalny ciężko pracujący policjant mimo efektywnej ciężkiej pracy w tym wykrywczej , przez 16 lat ma dożywotkę na komisariacie za najniższe uposażenie . Krew zalewa kiedy dzidziuś który ma dwa lata służby ze szkołą włącznie jest windowany przez tatusia nie za umiejętności , doświadczenie tylko za więzy krwi.Jak człowiek idzie pytać o lepsze stanowisko , grupę to słyszy na razie nie ma możliwości, postaraj się jeszcze bardziej zapier... to może???Ręce opadają. Jak by tak zweryfikować stołki w policji ( KGP, KWP,KMP) to okazało by się że to rodzinny biznes oczywiście powiązany z lokalną polityczną świtą.A co z ustawą o urzędnikach państwowych,przecież daje narzędzia do ścigania takich zachowań aaaa zapomniałem przecież w prokuraturach tez są rodzinki no i znowu dupa z tyłu!
    Oj nadejdzie w końcu dzień prawdy!!!

    Odpowiedz
  • Obywatel(2012-07-28 20:35) Zgłoś naruszenie 00

    Z czego w ogóle ta pseudo afera.Przecież to norma zachowań w tym chorym przesiąkniętym powszechnym nepotyzmem i korupcją państwie !
    Komendant Miejski Policji w Szczecinie niejaki mł.insp. Krzysztof Mechliński zatrudnił u siebie w komendzie, na policyjnych etatach swoich dwóch synków którzy w bardzo krótkim okresie czasu awansowali do elitarnych komórek w tym kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, oraz otrzymali wysokie grupy zaszeregowania ( kasę), stopnie. Normalny ciężko pracujący policjant mimo efektywnej ciężkiej pracy w tym wykrywczej , przez 16 lat ma dożywotkę na komisariacie za najniższe uposażenie . Krew zalewa kiedy smarkacz który ma dwa lata służby ze szkolą włącznie jest windowany przez tatusia nie za umiejętności , doświadczenie tylko za więzy krwi.Jak człowiek idzie pytać o lepsze stanowisko , grupę to słyszy na razie nie ma możliwości, postaraj się jeszcze bardziej zapier... to może???Ręce opadają. Jak by tak zweryfikować stołki w policji ( KGP, KWP,KMP) to okazało by się że to rodzinny biznes oczywiście powiązany z lokalną polityczną świtą.A co z ustawą o urzędnikach państwowych,przecież daje narzędzia do ścigania takich zachowań aaaa zapomniałem przecież w prokuraturach tez są rodzinki no i znowu dupa z tyłu!
    Oj nadejdzie w końcu dzień prawdy!!!

    Odpowiedz
  • Martens(2012-07-25 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jaki z tego moral ...?
    Nie glosujcie na tych przestępców z PSLu !!!

    Odpowiedz
  • ego(2012-07-23 22:32) Zgłoś naruszenie 00

    Taśmy ujawniły całą prawdę o świętym PSL. Czy tak po bożemu można w tak perfidny ,bezczelny ,chamski sposób kraść. Ale jak życie mówi i ta sprawa zostanie zamieciona pod dywan tak jak sprawa hazardowa.Po tej aferze to PSL będzie na pasku Rudego i będzie robił to co mu rudy powie.Tę aferę bardzo szybko umorzą z chwilą gdy prokuratorzy są w spółkach.

    Odpowiedz
  • Dariusz(2012-07-22 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    to jest "Polska w budowie "

    Odpowiedz
  • x(2012-07-22 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    O wszystkich tych aferach wszyscy wiedzieli ,jest przyzwolenie na korupcje w Świętokrzyskim jak odtajnią listę kto dostał odszkodowanie do ogórków to polegnie wielu "DZIAŁACZY"

    Odpowiedz
  • Dr Ągal(2012-07-21 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Wybudują biurowiec w centrum Warszawy i jakiś silos czy elewator...i jak może być w tym kraju normalnie.

    Odpowiedz
  • 12(2012-07-19 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    to trochę się wyjaśniło
    kto kogo uwala
    CBA przesłało info do premiera
    premier daje info wicepremierowi
    by się tym zajął - by zbyt dużego dymu nie było
    ten udaje się do swojego człowieka by mu pomógł jakoś się z tym uporać nie spuszczając zbyt wielu "swoich"
    ten by za dużo kolesiów nie umoczyć wzywa rozgoryczonego łukasika
    by przygotował co tam ma na kogo (płotki)
    ten sie przygotował no i mamy piękny filmik

    Poznaliśmy metody działań w skali mini w skali makro kwoty zaczynają się od 100mln



    Ps. Ile państwowych (firmy z udziałem skarbu państwa) przetargów, wyprzedarzy etc. ogłaszanych jest między innymi w kwartalnikach wędkarskich, działkowca, pismach o szydełkowaniu które są pismami ogólnopolskimi o nakładzie do 5-10 tys.

    w/w tekst jest fikcją literacką, postacie i wydarzenia są fikcyjne
    bo gdyby nie były... to bym miał prokuratora na karku

    Odpowiedz
  • K.(2012-07-18 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    TO JEST ODWRÓCENIE UWAGI MEDIÓW I OPINII SPOŁECZNEJ OD TEGO TYPU PRAKTYK W PLATFORMIE I RZĄDZIE TUSKA.
    TO JEST B...A. Z...I.!!!
    NALEŻY ICH WSZYSTKICH WYP... NA ZBITY RYJ!!!
    tYLKO I WYŁĄCZNIE PIS MOŻE NAPRAWIĆ TEN KRAJ

    Odpowiedz
  • zoro(2012-07-18 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    tusk i jego banda z po i psl kręcą lody na majątku polaków którzy pracowali od wieków a teraz ta banda to rozkrada a nam wmawiają że jest kryzys i trzeba oszczędzać trzeba ale rozwalić tę klikę złodziei i darmozjadów do pracy panie duda i solidarnosć jeśli jeszcze jest bo puszcza naród z torbami i cały kraj

    Odpowiedz
  • rr(2012-07-18 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    jeżeli ktos się oburza to jest głupi jak but w innych spólkach PO robi większe przekręty

    Odpowiedz
  • somsiad(2012-07-18 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    Chłopy cwane są. Krają,mierzą,odcinają i do sąsieka chowają. Takie óne cfane sum.

    Odpowiedz
  • oburzony(2012-07-18 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    Specjalnie kamerka przygotowana - już to widzę, jak to był "spontaniczny" akt niemocy wobec złodziejstwa. Ukartowane wszystko, przygotowane pod wewnątrz partyjne rozgrywki.

    A my Polacy? A my nic, jak te pelikany w następne wybory będziemy łykać cegły z obietnicami i tak ten proceder złodziejstwa i kumoterstwa trwa pod ponad 20 lat!

    Odpowiedz
  • Agisia(2012-07-18 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    Złodzieje!

    Odpowiedz
  • parser(2012-07-17 22:24) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli ktoś myśli że Pan Donald o tym nie wiedział to jest naiwny jak dziecko.
    Każda władza to banda hahmentów i tyle. Każda. Precz od urn !!!

    Odpowiedz
  • zen(2012-07-17 22:20) Zgłoś naruszenie 00

    Taka Polska własnie jest...

    Odpowiedz
  • Obywatel i patryjota(2012-07-17 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieje ze Premier z prokuratura rozlicza i odsuna ta swolocz z zycia parlamentu .

    Odpowiedz
  • chłop(2012-07-17 21:15) Zgłoś naruszenie 00

    Draństwo w tym PSL.Szkoda Pana ŁUKASIKA.Seremet działał na czyjeś zlecenie?. Kogo miał skompromitować- Sawickiego? .Komu Sawicki zagrażał.Ciekawa historia

    Odpowiedz
  • niunia(2012-07-17 14:11) Zgłoś naruszenie 00

    Obawiam się, że sprawie faktycznie ukręci się łeb, a ofiarą padnie były szef ARR W.Ł. To uczciwy facet. Za to, że nie mógł dłużej ścierpieć tego, czego był świadkiem, wylali go z roboty. W.Ł. mówi prawdę, bo niby czemu w prywatnej w końcu rozmowie, miałby konfabulować. W końcu Serafin jest z tzw. branży i doskonale orientuje się w układach. Pan minister również, i niech nie udaje niezorientowanego niewiniątka. Ten protegowany, za którego ma odpowiadać W.Ł. to nie jego koleś.

    Odpowiedz
  • sprawdzoe od tysiacleci(2012-07-17 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    zadna ku a ku wie lba nie urwie

    Odpowiedz