"Chcemy, by tutaj, na ul. Złotej było takie miejsce, gdzie wszyscy lewicowi kibice z całej Europy będą mogli się spotkać, porozmawiać z naszymi politykami, ale przede wszystkim, by było to miejsce, serce lewicowe na (...) całe mistrzostwa Europy, w każdy dzień, w którym reprezentacja Polski będzie uczestniczyła" - powiedział Krzysztof Gawkowski.

Na Złotej 9 spotkają się kibice o lewicowych poglądach z całej Europy

Ryszard Kalisz podkreślał, że na Złotej 9 spotkają się kibice o lewicowych poglądach z całej Europy. "Powiadomiliśmy naszych przyjaciół z partii socjaldemokratycznych i socjalistycznych Europy - z Hiszpanii, Danii, Francji, Niemiec, że tu organizujemy strefę kibica. (...) We invite" - mówił polityk Sojuszu.

Rzecznik SLD Dariusz Joński zwrócił się zaś do kibiców drużyn, które przegrają z Polską. "Zapraszamy wszystkich kibiców, których drużyny przegrają z polską reprezentacją, oczywiście Greków, Rosjan, Czechów, wszystkich tu zapraszamy, będą mogli tu przyjść i z nami pokibicować" - zachęcał.

Longin Pastusiak podkreślał, że każda drużyna ma lewe i prawe skrzydło

"My reprezentujemy lewe skrzydło politycznie, ale wyrażamy nadzieję, że polska drużyna będzie równie silnie i skutecznie atakowała lewym i prawym skrzydłem" - zaznaczył.

 W Lewicowej Strefie Kibica będzie świetna zabawa

Z kolei Grzegorz Napieralski zapewniał, że w Lewicowej Strefie Kibica będzie świetna zabawa. "I zapraszamy na - żeby nie złamać prawa - kubek dobrego napoju, żeby dobrze kibicować" - powiedział.

Politycy SLD, m.in. Kalisz, Tadeusz Iwiński, Joński w biało-czerwonych szalikach z napisem "Sojusz Lewicy Demokratycznej" skandowali też: "Polska gola, Polska gola, taka jest kibiców wola!" oraz "Polska złotym medalistą mistrzostw Europy 2012!". Podpisali się też na piłce, która ma zostać zlicytowana po Euro.