Minister sportu Joanna Mucha zaapelowała, by na stadiony i do Stref Kibica nie przychodzić w ostatniej chwili, ponieważ procedury bezpieczeństwa przed wejściem mogą potrwać. Bramy na Stadionie Narodowym będą w piątek otwarte od godz. 15, we Wrocławiu od 17.45.

Mecz Polska-Grecja na Stadionie Narodowym zacznie się o godz. 18, a mecz Czechy-Rosja we Wrocławiu zacznie się o 20.45. "Bardzo gorąco apeluję, do wszystkich osób, które mają bilety, żeby przybyły wcześniej. Ta procedura wchodzenia na stadion, związana ze sprawdzeniem bezpieczeństwa oczywiście trwa, więc wszyscy zapewnimy sobie większy komfort, jeśli będziemy tych kilkadziesiąt minut wcześniej na Stadionie Narodowym. Ten sam apel kieruję do kibiców udających się do Wrocławia" - powiedziała na piątkowej konferencji prasowej minister. Dodała, że to samo zaleca udającym się na mecz do Stref Kibica.

Prezes spółki PL.2012 Marcin Herra przyłączył się do apelu Muchy i poinformował, że na stadionie we Wrocławiu będzie transmitowany mecz otwarcia z Warszawy, więc kibice, którzy przyjdą na mecz wcześniej, będą mogli go obejrzeć.

Jak poinformował Herra, w piątek w Warszawie ma być ok. 60 tys. kibiców spoza stolicy, a do Wrocławia ma przyjechać ok. 46 tys. kibiców spoza tego miasta. Według szacunków przedstawionych przez prezesa, 12,2 tys. osób przyleci do Warszawy samolotami, 7,2 tys. przyjedzie pociągami, a 40,4 tys. wybierze samochód. Do Wrocławia natomiast samolotami ma przylecieć ok. 3,8 tys. kibiców, 10 tys. zdecyduje się na podróż pociągiem, a 32,2 tys.- samochodem. Prezes PL.2012 przypomniał, że organizacja ruchu w Warszawie i Wrocławiu będzie zmieniona i zachęcił do korzystania z komunikacji miejskiej i przygotowanych dla kibiców parkingów. W stolicy ma być ich 11, a we Wrocławiu - 29.

Bezpieczeństwa w Warszawie ma pilnować ponad 2,6 tys. policjantów i 1,8 strażników miejskich, w strefie kibica będzie pracować 1,2 tys. ochroniarzy. We Wrocławiu będzie to 1,4 tys. policjantów a w strefie kibica będzie ponad 300 ochroniarzy.

Drużynie greckiej będzie kibicować 4,2 tys. Greków

Na meczu Polska-Grecja na stadionie zasiądą głównie Polacy - to oni kupili ponad 30 tys. biletów. Drużynie greckiej będzie kibicować 4,2 tys. Greków. Na mecz przyjdzie też ponad 900 Niemców, ale także Kanadyjczycy i Amerykanie - przedstawiciele tych nacji kupili po ok. 200 biletów.

Również stadion we Wrocławiu będzie w większości biało-czerwony: Polacy kupili ponad 11,7 tys. biletów, ponad 10 tys. przypadło dla Rosjan, a ok. 6,8 tys. Czechów. Również na mecz Czechy-Rosja wybiera się sporo Niemców - kupili oni prawie tysiąc biletów.