Voucher na wakacje o wartości 17 tys. zł chce przekazać szefowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu młodzieżówka RP i poseł Wojciech Penkalski. Apelują, by wyjechał na czas Euro 2012. Przystawka PO próbuje odwrócić uwagę od zaniedbań rządu - mówi o pomyśle Marcin Mastalerek (PiS).

"Mamy gotowy voucher na wakacje dla prezesa PiS (...) 17 tys. zł. To wystarczy na dobre wakacje dla pana prezesa PiS i bardzo prosimy, by w czasie Euro pojechał na wakacje - kierunek jest dowolny" - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie przewodniczący okręgu gdyńsko-słupskiego RP Jarosław Milewczyk.

Wojciech Penkalski (RP) mówił, że prezes PiS deklarował, iż jego ugrupowanie nie chce zakłócać Euro 2012, ale - jak dodał - Ruch Młodych ma co do tego wątpliwości, dlatego przygotował voucher wakacyjny dla Kaczyńskiego. Poseł poinformował, że w poniedziałek był z grupą młodych z RP w biurze szefa PiS, jednak nikogo tam nie zastali.

"Śmieszna i żałosna" - mówi o pomyśle poseł PiS i szef młodzieżówki tej partii Marcin Mastalerek. "Ruch Palikota, czyli przystawka PO, nieudolnie próbuje straszyć Polaków przed Euro 2012 Jarosławem Kaczyńskim. Nikt nie da się na to nabrać. Przystawka PO próbuje odwrócić uwagę od zaniedbań i niezrealizowanych obietnic rządu w związku z mistrzostwami" - powiedział PAP Mastalerek.