Z telefonu mogą skorzystać osoby, które są uzależnione lub podejrzewają, że mogą mieć taki problem oraz ich bliscy - rodziny, przyjaciele, znajomi.

Na numer 801-889-880 mogą dzwonić osoby, które obawiają się, że ich dziecko popadło w nadmierne zaabsorbowanie internetem i komputerem, a wirtualna rzeczywistość staje się dla niego ważniejsza niż realni znajomi i przyjaciele. Oferta skierowana jest również do osób, które mają poczucie, że poszukiwanie doświadczeń seksualnych wymyka im się spod kontroli, podejmują zachowania ryzykowne dla zdrowia lub naruszające prawo. Z porady mogą skorzystać też pracoholicy.

Konsultacje telefoniczne prowadzić będą doświadczeni specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, przeszkoleni w zakresie problematyki uzależnień behawioralnych.

Uzależnienia behawioralne to te, które nie są związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków), czyli np. uzależnienie od hazardu, uzależnienie od internetu lub komputera, seksoholizm, pracoholizm, uzależnienie od zakupów czy objadania się.

Telefon 801-889-880 będzie czynny codziennie, także w weekendy, w godzinach 17-22. Cena połączenia to koszt jednego impulsu, według taryfy operatora.

Projekt uruchomienia i prowadzenia telefonu zaufania dofinansowywany jest ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.