Antoni Macierewicz zamierza wstąpić do Prawa i Sprawiedliwości. Ma znaleźć się w ścisłych władzach partii - komitecie politycznym. Macierewicz dwukrotnie startował do Sejmu z list tej partii; w obecnej kadencji należy do klubu parlamentarnego PiS, podobnie jak w poprzedniej.

Macierewicz jest liderem Ruchu Katolicko-Narodowego. Jak poinformowały PAP źródła w kierownictwie PiS, Ruch ma podjąć formalną decyzję o połączeniu się z PiS prawdopodobnie pod koniec marca.

"Decyzja została podjęta, finalizowane są techniczne szczegóły przystąpienia wszystkich członków Ruchu Katolicko-Narodowego do Prawa i Sprawiedliwości. To wkrótce się sfinalizuje" - powiedział PAP Macierewicz. Jak podkreślił, wynika to "z naturalnej potrzeby łączenia wszystkich sił patriotycznych". "To jest naturalne. Potrzebujemy tego w Polsce bardziej niż innych rozwiązań, ze względu na sytuację, w jakiej się znajdujemy" - dodał.

Według rozmówców PAP Macierewicz może nawet zostać jednym z wiceprezesów Prawa i Sprawiedliwości. Ponadto być może podczas marcowych wyborów władz regionalnych PiS obejmie funkcję szefa okręgu piotrkowskiego. Pytany o to, poseł PiS odparł: "W tej sprawie proszę pytać władze PiS".

"Macierewicz należy do grona polityków, którzy przez wiele lat działalności dali dowód śmiałości swoich poglądów i odwagi osobistej. To niewątpliwie wzmocnienie PiS" - powiedział dziennikarzom w Sejmie szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. W jego ocenie, "jest to również dowód tego, że (...) PiS jednoczy środowiska prawicowe".

W rządzie Jarosława Kaczyńskiego Macierewicz był wiceministrem obrony narodowej. Był odpowiedzialny za likwidację Wojskowych Służb Informacyjnych i stworzenie służby kontrwywiadu wojskowego. W październiku 2006 roku został powołany na stanowisko szefa nowej Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

W wyborach 2007 i 2011 roku startował z listy PiS w Piotrkowie Trybunalskim. W ubiegłym roku uzyskał blisko 42 tys. głosów. W VI kadencji Sejmu Macierewicz kierował pracami zespołu parlamentarnego badającego okoliczności katastrofy samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem; również w obecnej kadencji stoi na czele tego zespołu.