W niedzielę zbierze się Rada Krajowa PJN - powiedział PAP rzecznik partii Jacek Pilch. Działacze PJN podsumują kampanię wyborczą; będą także rozmawiali o przyszłości partii. Według Elżbiety Jakubiak, przyjmą "deklarację polityczną" dot. dalszej działalności.

"Zjeżdżają się ludzie z całego kraju i chcemy, by struktury, członkowie partii z całego kraju wyraziły swą opinię na temat przebiegu kampanii, wyniku" - powiedział PAP Pilch.

Elżbieta Jakubiak podkreśliła, że jest to pierwsze spotkanie po wyborach parlamentarnych, na którym działacze podejmą decyzje dot. sposobu funkcjonowania partii. "Będzie przedstawiona propozycja organizacyjna dla partii, bo wiadomo, że - z uwagi na brak środków na funkcjonowanie partii - nie będziemy mogli działać w takiej formule, jak to zwykle jest" - stwierdziła w rozmowie z PAP. Podkreśliła, że partia będzie istnieć.

Także Jacek Pilch mówił, że PJN stworzyła "scementowaną drużynę" i jest już wartością na scenie politycznej. "Moim zdaniem ta grupa ludzi, która przeprowadziła tę kampanię, (...) wykonała ogromną pracę, której pewnie nikt inny nie byłby w stanie w tak krótkim czasie wykonać" - ocenił.

Niedzielne posiedzenie zamknięte dla mediów

Niedzielne posiedzenie Rady Krajowej w Warszawie będzie zamknięte dla mediów; przewidziano briefing po jego zakończeniu.

W skład Rady wchodzi ponad 50 członków, m.in. Elżbieta Jakubiak, Paweł Poncyljusz, Adam Gawęda, Zbysław Owczarski i Marek Migalski. Przewodniczącym Rady Krajowej jest Zbigniew Wojciechowski.

PJN w wyborach parlamentarnych 9 października nie przekroczyła progu wyborczego, uzyskując 2,19 proc. głosów.