Dziś wszyscy oddają hołd ciężkiej pracy nauczycieli, to dobrze, że jest taki dzień - powiedział premier Donald Tusk składając życzenia pedagogom z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W specjalnym wystąpieniu, które można obejrzeć na stronie premier.gov.pl, szef rządu zaznaczył, że o trudnej pracy nauczycieli trzeba pamiętać cały rok.

"Starałem się to robić przez ostatnie cztery lata i zamierzam to robić dalej. Zależy mi na uznaniu dla Was i komforcie Waszej pracy. To Wy codziennie decydujecie, jacy będą przyszli Polacy" - powiedział Tusk.

Jak podkreślił szef rządu, Polska w rankingu Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów przesunęła się z grupy państw będących poniżej średniej do grupy państw wyróżniających się. "To jest efekt pracy polskich nauczycieli i chcę Wam przy tej okazji pogratulować i serdecznie za to podziękować" - mówił Donald Tusk.

Premier przypomniał, że sam jest z wykształcenia nauczycielem i wie, jak ważna jest też praca innych pracowników szkoły. "Nie możemy dziś zapominać o osobach pracujących w świetlicach, w bibliotekach szkolnych, o wszystkich pracownikach szkolnej administracji" - dodał.

"Jeszcze raz proszę Was wszystkich, pracujących w polskich szkołach, abyście przyjęli słowa największego uznania dla Waszej ciężkiej i ważnej pracy" - powiedział Tusk.