Ośmiu Polaków zostało rannych w wypadku mikrobusu, do którego doszło w czwartek wieczorem w pobliżu Eindhoven, na południu Holandii. Stan trzech osób jest ciężki - powiedział w piątek PAP rzecznik prasowy ambasady RP w Hadze Janusz Wołosz.

Wypadek miał miejsce około godz. 22 w pobliżu miejscowości Zijtaart, 20 km na północ od Eindhoven. "Z niewiadomych przyczyn pojazd wypadł z drogi i uderzył w drzewo" - relacjonował Wołosz.

"W mikrobusie znajdowało się osiem osób, wyłącznie obywatele polscy. Trzy z nich utknęły w pojeździe, tak że nie można ich było wydostać siłami policji i konieczne było sprowadzenie straży pożarnej" - wyjaśnił rzecznik. Dodał, że według doniesień medialnych na miejsce wezwano także śmigłowiec medyczny.

"Stan trzech osób jest ciężki, trzech mniej poważny, a dwie osoby są lekko ranne" - poinformował Wołosz. Rannych przewieziono do trzech szpitali: w Eindhoven, Oss i Hertogenbosch.

"Policja na razie nie przekazała nam informacji na temat bezpośredniej przyczyny wypadku. Poinformowano nas tylko, że była to dosyć znacząca prędkość, ale nie wiemy, co to naprawdę znaczy, czy jest to powyżej limitu prędkości czy poniżej" - powiedział rzecznik.