Komisja Etyki FIFA oczyściła z zarzutów korupcyjnych przewodniczącego organizacji Seppa Blattera, któremu postawił je kontrkandydat w środowych wyborach nowych władz Katarczyk Mohamed bin Hammam.

Hammam sugerował, że Blatter ponoć wiedział o próbach przekupienia przy wyborach organizatora mistrzostw świata w 2022 roku członków Komitetu Wykonawczego FIFA i nie przedsięwziął żadnych środków, aby temu zapobiec.

Katarczyk jest uznawany za ojca sukcesu, jakim było przyznanie jego ojczyźnie praw do organizacji mistrzostw świata w 2022 roku.

"Komisja Etyki FIFA nie znalazła żadnych dowodów potwierdzających zarzuty stawiane przewodniczącemu Blatterowi" - poinformował członek komitetu wykonawczego Petrus Damaseb.

Szef Azjatyckiej Unii Piłkarskiej i członek Komitetu Wykonawczego zostali tymczasowo zawieszeni

Szef Azjatyckiej Unii Piłkarskiej bin Hammam i członek Komitetu Wykonawczego FIFA Jack Warner zostali tymczasowo zawieszeni przez FIFA do czasu wyjaśnienia stawianych im zarzutów. Wcześniej Katarczyk, który jest podejrzewany o wręczenie 25 łapówek członkom Karaibskiej Unii Piłkarskiej (CFU), zrezygnował z ubiegania się o fotel prezydenta FIFA.

Wybory odbędą się 1 czerwca, obecnie jedynym kandydatem jest Blatter, który kieruje FIFA od 1998 roku.