W drugiej turze wyborów prezydenckich w Rzymie wygrał Jarosław Kaczyński, a w Mediolanie i Neapolu- Bronisław Komorowski - takie wiadomości przekazali w niedzielę PAP przedstawiciele polskich placówek dyplomatycznych.

W ambasadzie polskiej w Rzymie głosowało 3386 osób. Wygrał Jarosław Kaczyński otrzymując 53 proc. głosów.

W konsulacie generalnym RP w Mediolanie głosowało około 1300 osób, a więc o kilkaset więcej niż w pierwszej turze wyborów. 67 procent głosów otrzymał tam Bronisław Komorowski.

Konsul generalny Krzysztof Strzałka zwrócił uwagę na to, że wśród wyborców było bardzo dużo młodych ludzi. Oprócz zorganizowanych grup przedstawicieli Polonii z Bolonii, Turynu, Bergamo i Brescii, do Mediolanu przyjechało wielu turystów wypoczywających w odległych regionach Włoch.

"Ludzie pokonywali nawet 400 kilometrów, by wziąć udział w wyborach. Przyjechali turyści, spędzający wakacje w Ligurii, Toskanii, w Lido do Jesolo koło Wenecji"- podkreślił konsul.

W Neapolu, w lokalu wyborczym przy siedzibie organizacji polonijnej, udział w wyborach wzięły 243 osoby. 59 procent z nich głosowało na Bronisława Komorowskiego. W drugiej turze wyborów prezydenckich w stolicy Kampanii uczestniczyło dwa razy więcej osób niż w pierwszej przed dwoma tygodniami.