W Agencji Informacji TVP ruszyły zwolnienia grupowe. Na liście są m.in. znani prezenterzy TVP Info Adrian Klarenbach i Edyta Lewandowska, a także prowadząca "Teleexpress" Beata Chmielowska-Olech i operator kamery ranny w Iraku.

Agencja Informacji chce zwolnić kilkadziesiąt osób. Według nieoficjalnych informacji "Presserwisu" na liście znaleźli się m.in. główni prezenterzy TVP Info Adrian Klarenbach i Edyta Lewandowska, prezenterka "Teleexpressu" Beata Chmielowska-Olech, dziennikarze "Wiadomości": Joanna Górska, Leszek Krawczyk, Katarzyna Nowicka i Marta Malinowska, Filip Frąckowiak z redakcji zagranicznej Agencji Informacji, szef redakcji biznesowej TVP Info Sławomir Matczak, producent TVP Info Łukasz Kardas, wydawcy TVP Info: Katarzyna Królikowska, Marzena Drabsiak i Paweł Mrożek, reporterzy kanału Klaudia Kocimska i Piotr Krysiak, a także doświadczeni operatorzy Agencji Informacji: Maciej Krogulski, Jan Naukowicz i Jerzy Ernst, który był ranny w Iraku w 2004 roku (zginął wtedy Waldemar Milewicz).

Wypowiedzeń na razie nie ma

Wyjątkiem jest Michał Chodurski, zastępca kierownika newsów TVP Info, którego – jak wynika z nieoficjalnych informacji "Presserwisu" – zwolniono wczoraj niezależnie od programu zwolnień grupowych. Wcześniej chciał skorzystać z programu dobrowolnych odejść (obowiązywał do końca czerwca i objął 177 pracowników), ale nie dostał zgody kierownictwa AI.

Dziś Związek Zawodowy Pracowników Twórczych TVP Wizja, z powodu zwolnień będący z zarządem TVP w sporze zbiorowym, ma wskazać mediatora do rozmów z pracodawcą. Związkowcy grożą strajkiem.

W ramach zwolnień grupowych TVP chce się pozbyć 501 pracowników – 11 proc. zatrudnionych.

Presserwis/PAP/GP