"Uwaga kierowcy. Utrudnienia w ruchu na terenie Warszawy. Zablokowany Plac Zawiszy. Wyłączone z ruchu ulice: - Towarowa (od ul. Srebrnej; - Grójecka (od Niemcewicza); - Koszykowa (od al. Niepodległości)" - napisała na Twiiterze Komenda Stołeczna Policji.

Utrudnienia mają związek m.in z protestem rolników, którzy protestują przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt tzw. "piątki Kaczyńskiego".

Rolnicy chcą, aby rządzący zrezygnowali z dalszych prac nad ustawą o ochronie zwierząt. "Pokazujemy, że nie godzimy się na politykę rządu prowadzoną bez rozmów ze stroną społeczną! Obronimy! Nie będą wprowadzać szkodliwych dla nas ustaw. Nie ma zgody na #5dlazwierzat!" - napisali na swoim profilu w mediach społecznościowych organizatorzy.

W środę kilkudziesięciu rolników przyjechało na pl. Zawiszy. Odpalili race i petardy. Jak relacjonują obecni na miejscu reporterzy PAP, rolnicy mają ze sobą biało-czerwone flagi i tabliczki m.in. z logo AGROunii. Samochody ustawili na skrajnym lewym pasie, a protestujący wysiedli z pojazdów i chodzą po jezdni. Protestujący rolnicy pojawili się również na Rondzie Dmowskiego.

Obecny na placu Zawiszy lider AGROunii Michał Kołodziejczak zapowiedział, że zablokowane zostaną również rondo Dmowskiego, Zgrupowania AK "Radosław", plac Wilsona, trasa S7, a także wjazd do stolicy od strony Białegostoku. Zapowiedział też, ze po około dwóch godzinach protestujący pojadą przed Sejm, a następnie przed siedzibę TVP.(PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar