W Hiszpanii w ciągu minionej doby przybyło ponad 10 tys. zakażeń koronawirusem - poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia tego kraju. Z kolei w Portugalii podczas ostatnich 24 godzin służby medyczne potwierdziły 585 nowych infekcji.

Hiszpańskie ministerstwo zdrowia wskazało w komunikacie, że od środy liczba nowych zakażeń wzrosła w kraju o 10 764, do 554 143. Liczba zgonów z powodu koronawirusa zwiększyła się o 71, do 29 699.

Główny epidemiolog Hiszpanii Fernando Simon poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej, że rozpoczęty w poniedziałek rok szkolny trwa jeszcze zbyt krótko, aby ocenić, czy wznowienie zajęć w placówkach oświatowych mogło mieć wpływ na wysoką dynamikę zakażeń.

W Portugalii w ciągu ostatniej doby zanotowano 585 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Resort przypomniał, że dobę wcześniej stwierdzono 646 nowych przypadków infekcji, czyli najwięcej od kwietnia.

Reklama

Jak poinformowały służby medyczne, dotąd potwierdzono w kraju 62 126 zakażeń SARS-CoV-2.

Pomiędzy środą a czwartkiem w Portugalii zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem, a łączna liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 1852.