Oprócz sportu jego pasją były Kresy – był prezesem zarządu Warszawskiego Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna.

Karierę dziennikarza sportowego rozpoczął w 1950 roku w „Kurierze Szczecińskim”, w którym przepracował 18 lat. Potem związał się Rozgłośnią Polskiego Radia i Ośrodkiem Telewizyjnym w Szczecinie. W latach 1973-1976 był redaktorem naczelnym Redakcji Programów Sportowych Telewizji Polskiej.

Przekazywał relacje z najważniejszych imprez sportowych - letnich i zimowych igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata i Europy w lekkiej atletyce.

"Najbardziej w pamięci utkwiły mi moje pierwsze igrzyska w 1968 roku za sprawą niezwykłej gościnności i serdeczności Meksykanów. Spory udział w wytworzeniu takiej atmosfery mieli polscy trenerzy z Tadeuszem Kępką na czele, którzy przygotowywali gospodarzy do imprezy" – mówił PAP Skinder z okazji 80. rocznicy urodzin.

Jego drugą pasją były Kresy. Urodził się w Grodnie i tam właśnie z jego inicjatywy zbudowana została polska szkoła.

W 2009 roku otrzymał Honorowy Złoty Mikrofon "za niezwykłe wzruszenia, za wspaniałą umiejętność malowania słowem relacji sportowych oraz za stworzenie od fundamentów polskiej szkoły na Białorusi i za bezustanne czuwanie, aby uczącym się tam dzieciom nigdy niczego nie zabrakło". (PAP)