Liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych przez koronawirusa we Francji wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin o 242, a łącznie od początku marca wyniosła 22856 - przekazało ministerstwo zdrowia w niedzielę. Dzień wcześniej zmarło 369 chorych.

W czasie minionej doby 152 osoby zmarły w szpitalach, a 90 w domach spokojnej starości i innych placówkach medyczno-społecznych - przekazał resort w komunikacie prasowym.

Obecnie 28217 osób jest hospitalizowanych z powodu Covid-19, czyli o 5 mniej niż w sobotę. Władze twierdzą, że od początku epidemii hospitalizowano 87985 osób, a 44903 wypisano do domu, nie licząc dziesiątek tysięcy ludzi, którzy przeszli infekcję w domach.

Premier Edouard Philippe przedstawi we wtorek przed Zgromadzeniem Narodowym plan wychodzenia z kwarantanny, który ma się rozpocząć stopniowo 11 maja, po ośmiu tygodniach ograniczeń mających na celu powstrzymanie rozprzestrzenianie się koronawirusa - informuje AFP.

Reklama

Zidentyfikowano 17 priorytetowych punktów, w tym powrót dzieci do szkół, powrót pracowników do firm, funkcjonowanie transportu publicznego, dostawa masek i żelu antybakteryjnego lub wsparcie dla osób starszych.

Prezydent Emmanuel Macron zasugerował niedawno ponowne otwarcie szkół w Republice w połowie miesiąca. Większość placówek handlowych ma być ponownie otwarta w połowie maja, ale część instytucji użyteczności publicznej i placówek kulturalnych pozostanie zamknięta. Utrzymane też zostaną niektóre restrykcje dotyczące zachowania w przestrzeni publicznej.