W rozmowie z dziennikiem "El Mundo” wnuk seniorki Braulio Alvarez ujawnił, że babcia została poddana badaniu na obecność koronawirusa, gdy zaczęła gorączkować i była osłabiona. 31 marca test wykonany w szpitalu, którym pracuje wnuk Elisy, dał wynik pozytywny.

“Babcia bardzo dobrze zniosła chorobę. Nie musiała przyjmować żadnych leków” - powiedział Alvarez, który na co dzień jest szefem oddziału intensywnej terapii w szpitalu w miejscowości Fuentes Nuevas.

Wnuk liczącej 104 lat i 11 miesięcy pacjentki, która przebyła Covid-19, przyznał, że jedną z największych trudności, jakie musiała pokonać seniorka w czasie choroby, był zakaz wychodzenia z domu.

“Babci trochę dokuczało to, że nie może pójść na ulubiony spacer” - wyjaśnił. Dodał, że seniorka pochodząca ze wsi Los Rosales jest zahartowana w pracy na roli.

W ciągu ostatniej doby liczba osób w Hiszpanii zmarłych na Covid-19 wzrosła o 440 do 22 157, a zainfekowanych o 4 635 do 213 024. Grono pacjentów wyleczonych z choroby resort zdrowia szacuje na 89 250. (PAP)