Ministerstwo zdrowia Czech poinformowało w niedzielę o kolejnych pięciu ofiarach śmiertelnych koronawirusa. W sumie zmarło 67 osób. Łączna liczba zakażonych wyniosła 4543. Premier Andrej Babisz zapowiedział, że do czeskich szpitali trafi sześciu chorych z Francji.

W niedzielę zmarły trzy osoby - dwie w wieku ponad 60 lat z Pragi i kraju (województwa) ołomunieckiego oraz pięćdziesięciolatek, na którego temat nie podano żadnych szczegółów. Dwie pozostałe ofiary zmarły wcześniej, ale ministerstwo zdrowia ujęło je w statystykach dopiero w niedzielę.

Premier Babisz zapowiedział, że Poliklinika Uniwersytecka z Brna przyjmie sześciu zakażonych koronawirusem pacjentów z Francji, którzy wymagają podłączenia do aparatury wspomagającej oddychanie. Najprawdopodobniej trafią oni na oddział w poniedziałek po południu.

We Francji na oddziałach szpitalnych brakuje łóżek wyposażonych w specjalistyczną aparaturę. Kilku takich pacjentów przyjęły szpitale w Niemczech. W niedzielę na prośbę strony francuskiej odpowiedzieli Czesi.

Babisz zwrócił uwagę, że wcześniej Praga pomagała już Hiszpanii, Włochom oraz Słowenii, przekazując środki ochrony osobistej dla służby zdrowia w tych krajach.