185 nowych zakażeń koronawirusem stwierdzono w Belgii w ciągu ostatnich 24 godzin - poinformował we wtorek federalny resort zdrowia tego kraju. Liczba osób, u których stwierdzono infekcje, wynosi 1243. Dziesięć osób zmarło.

Nowe infekcje występują głównie we Flandrii (106), a następnie w Brukseli (38) i Walonii (33).

Obecnie 1243 osoby mają koronawirusa. W rzeczywistości liczba infekcji może być wyższa, ponieważ nie wszyscy są poddawani testom. Hospitalizowanych jest 361 osób, 79 przebywa na oddziałach intensywnej terapii. 14 osób zostało wyleczonych.

Rząd belgijski ogłosił w czwartek, w ślad za innymi krajami europejskimi, zamknięcie wszystkich szkół, kawiarni, restauracji i niektórych sklepów w związku z epidemią koronawirusa. Decyzja weszła w życie o północy w piątek i ma obowiązywać do 3 kwietnia. Szkoły będą zamknięte przez najbliższe pięć tygodni - oświadczyła p.o. premiera Belgii Sophie Wilmes.

Zapewniła, że nie jest planowana całkowita blokada miast i poszczególnych terytoriów. Supermarkety i apteki pozostaną otwarte; co do innych sklepów wprowadzony będzie obowiązek wstrzymania handlu podczas weekendów.