Liczba zgonów osób zakażonych koronawirusem zwiększyła się w Szwajcarii od czwartku o 49, do łącznie 756 - poinformował w piątek szwajcarski Federalny Urząd Zdrowia (BAG). Wynika to z danych, przekazywanych w ramach obowiązkowego meldowania przez lekarzy i laboratoria.
Reklama

Natomiast podsumowująca informacje ze stron internetowych poszczególnych kantonów szwajcarska agencja prasowa Keystone-SDA podała, że do piątku zmarło już 959 nosicieli koronawirusa. BAG dopuszcza możliwość zaistnienia takich rozbieżności.

Infekcję potwierdzono dotąd u łącznie 24308 osób, co w porównaniu z czwartkiem oznacza wzrost liczby zarażonych o 734 - informuje BAG.

Spośród wykonanych do tej pory ponad 184 tys. testów 15 proc. dało wynik pozytywny, ale niektóre osoby badano więcej niż jeden raz. Szwajcaria ma jeden z najwyższych w Europie wskaźników występowania koronawirusa, wynoszący 283 potwierdzone przypadki na 100 tys. mieszkańców. Według BAG, połowa zmarłych nosicieli koronawirusa miała 84 lata lub więcej, a na osoby młodsze niż 60 lat przypada tylko nieznaczna część zgonów.