"Jest to kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego. Miała ona styczność z Covid-19. Jej stan jest dobry" – dodała rzeczniczka.

Aktualnie w woj. podkarpackim jest osiem osób ze zdiagnozowaną chorobą Covid-19. Pierwszy przypadek zanotowano w środę, dwa kolejne w czwartek, trzy w piątek, jeden w sobotę i jeden w niedziele.

Zakażenie dotyczy pięciu kobiet oraz trzech mężczyzn. Siedmioro pacjentów pochodzi z Leżajska lub powiatu leżajskiego; wszystkie one miały kontakt z pierwszym przypadkiem choroby Covid-19.

Obecnie w woj. podkarpackim pod nadzorem pozostaje 1475 osób, dla 837 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Hospitalizowanych jest 55 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS Cov2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 393 testy. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono osiem przypadków zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2.

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że dotychczas w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 111 osób, z których trzy zmarły. Rano resort potwierdził siedem nowych przypadków. Zachorowania wystąpiły u osób z woj. podkarpackiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego i lubelskiego.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie Covid-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.(PAP)

Autor: Alfred Kyc