Policjanci zatrzymali dwie osoby, które mogły mieć związek z potrąceniem policjantki przy ul. Wołoskiej w Warszawie. Jedna z nich trafiła do szpitala - przekazał w czwartek PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 18.30. Przy ulicy Wołoskiej doszło do kolizji trzech samochodów: volvo, toyoty i daewoo matiz. "Gdy na miejsce przybyli policjanci, kierujący daewoo oddalił się. Policjanci zajechali mu drogę" - poinformował rzecznik KSP.

"W momencie, gdy z pojazdu wyszła policjantka, została ona potrącona przez kierującego. Drugi z policjantów oddał w tym czasie strzał w kierunku oddalającego się pojazdu" - podał policjant.

Poinformował, że auto zostało następnie porzucone i rozpoczęły się poszukiwania osób, które jechały tym pojazdem. W akcji brali udział zarówno policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II, jak również z wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Nadkom. Sylwester Marczak powiedział, że w związku z tą sprawą zatrzymano dwie osoby. "Jedna z nich przebywa w szpitalu" - podkreślił.

Z ustaleń PAP wynika, że osoba przebywająca w szpitalu ma ranę postrzałową.

W szpitalu znajduje się również policjantka. "Czekamy na wyniki badan" - mówił nadkomisarz.

Jako pierwszy o zdarzeniu poinformował portal tvnwarszawa.pl. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj