Z przyczyn technicznych, związanych z komputerem pokładowym, samolot Boeing 787 Dreamliner - rejs LO 29 - lecący z Okęcia do Miami zawrócono do Warszawy - poinformował PAP w sobotę rzecznik LOT Michał Czernicki. Dodał, że w sobotę o godz. 18 pasażerowie wylecą do Miami innym samolotem.

Rzecznik PLL LOT zaznaczył, że samolot LOT-u Boeing 787-8 Dreamliner z lotniska Warszawa-Okęcie wystartował o godzinie 12.20, zawrócił z trasy o godz. 14.25 i o 16.30 wylądował w Warszawie. Na pokładzie maszyny wykonującej rejs LO 29 z Warszawy do Miami znajdowało się 196 pasażerów i 14 członków załogi.

"Samolot realizujący rejs LO 29 z Warszawy do Miami został zawrócony z przyczyn technicznych związanych z komputerem pokładowym samolotu. Zgodnie z wytycznymi producenta samolot mógł kontynuować rejs, dlatego, że te komponenty systemów pokładowych są w samolocie zdublowane" - poinformował Czernicki.

"Z racji na najwyższe standardy bezpieczeństwa PLL LOT podjęliśmy decyzję, żeby wrócił do Warszawy, gdzie dla podróżnych przygotowaliśmy inny samolot Boeing 787 Dreamliner, na którego pokładzie o godz. 18 pasażerowie wyruszą w dalszą podróż do Miami" - dodał. (PAP)

Autor: Radosław Jankiewicz