Nieprzytomnego 24-latka zauważyli funkcjonariusze, którzy w czwartek w nocy przejeżdżali jedną z ulic w Libiążu. Okazało się, że młody mężczyzna ma rany kłute w okolicy lędźwiowej i kręgosłupa.

Jak poinformował PAP w niedzielę rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, funkcjonariusze wezwali pogotowie. Z kolei w miejscu, gdzie odnaleziono rannego, pojawili się śledczy. Przeprowadzili oględziny terenu, a niedaleko znaleźli nóż.

W wyniku działań operacyjnych zatrzymano 55-letniego mężczyznę, podejrzanego o napaść. Następnego dnia funkcjonariuszom na Śląsku udało się zatrzymać drugiego z napastników, 41-latka.

Obaj mężczyźni w sobotę doprowadzeni zostali do chrzanowskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. Za ten czyn grozi im do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie. Młodszy z podejrzanych usłyszał dodatkowo zarzut posiadania substancji psychoaktywnych. Wobec obu sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Zaatakowany 24-latek wciąż przebywa w szpitalu, gdzie przeszedł zabieg chirurgiczny. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.(PAP)