"Policjanci poszukują podejrzanego o ranienie bronią dwóch mężczyzn, w wyniku czego obaj zmarli. Napastnik uciekł samochodem" - poinformowało MSW.

TASS pisze, powołując się na źródło, że zabójstwo Eldżarkijewa zostało przeprowadzone na zlecenie. "Według wstępnej wersji to zabójstwo było wcześniej zaplanowane i ma cechy zabójstwa na zlecenie" - wskazało źródło w organach ścigania. "Eldżarkijew był w Moskwie w sprawach prywatnych. Nie była to delegacja", a zabójca znał trasę, którą poruszała się ofiara - dodało.

Według źródeł TASS Eldżarkijewa próbowano zabić już w styczniu 2019 roku. Jego samochód został ostrzelany z broni automatycznej, kiedy jechał z Czeczenii do Inguszetii, republiki na rosyjskim Kaukazie Północnym. W wyniku tamtego ataku rannych zostało trzech policjantów, którzy byli z Eldżarkijewem w samochodzie.

Eldżarkijew stanął na czele centrum ds. walki z ekstremizmem w Inguszetii po aresztowaniu jego poprzednika Timura Chamchojewa w związku ze sprawą dotyczącą stosowania tortur. (PAP)