Minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz zaprzeczyła doniesieniom o tym, jakoby miała podać się do dymisji w związku z projektem zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS . "Nie podawałam się do dymisji i nigdy nikomu niczym nie groziłam" - powiedziała PAP Emilewicz.

W piątek portal money.pl podał, że minister Jadwiga Emilewicz zamierza podać się do dymisji, jeśli "przejdzie projekt zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS".

Emilewicz w rozmowie z PAP zapewniła, że publikacja portalu money pl. jest nieprawdziwa. "W trakcie Rady Ministrów wyraziłam swoją opinię, na temat tego, abyśmy w dalszym ciągu prac nad budżetem zastanowili się, czy ten limit trzeba znosić. Uważam, że warto się nad tym zastanowić" - podkreśliła minister.

Zapewniła przy tym, że nie groziła swoją dymisją. "Ja takiej rozmowy z panem premierem i panem prezesem (PiS - PAP) nigdy nie prowadziłam. Nie podawałam się do dymisji, nie szantażowałam i nigdy nikomu niczym nie groziłam" - zaznaczyła.

Szefowa resortu przekazała też, że poprosiła redakcję portalu money.pl, aby usunął nieprawdziwą - według niej - informację. Zastrzegła przy tym, że w wypadku nieusunięcia publikacji będzie dochodziła prawdy "w inny sposób".