Strażacy dogaszają pożar, który wybuchł w hali magazynowej przy ul. Annopol na warszawskiej Białołęce. Sytuacja jest opanowana. Częściowo zawaliła się konstrukcja budynku. Nie ma osób poszkodowanych. W akcji gaśniczej brało udział 160 strażaków i 50 samochodów gaśniczych.

Jak poinformował PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z PSP, pożar wybuchł w czwartek około godz. 8.15. Zapaliła się hala towarowa.

Ratownicy, gasząc halę, bronili też okolicznych budynków przed przedostaniem się na nie ognia. Jak przekazał Kierzkowski, strażakom udało się obronić biura przed pożarem, ale ze stratami - do kilku pomieszczeń wdarł się ogień. Przed przybyciem strażaków z części biurowej ewakuowano około stu osób.

Pożar spowodował awarię sieci operatora telekomunikacyjnego T-Mobile. "Informujemy, że miał dziś miejsce pożar w naszej lokalizacji w warszawskim Annopolu. Żaden pracownik nie ucierpiał w wyniku zdarzenia. W konsekwencji incydentu obecnie brak możliwości kontaktu z call center T-Mobile, niedostępne są również niektóre systemy firmy" - podał operator na Twitterze.(PAP)