Jak poinformowała PAP w środę rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak, pierwsze zatrzymanie na poznańskim lotnisku odbyło się we wtorek.

„Do Poznania z Liverpoolu przyleciał 24-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest dwoma listami gończymi w celu odbycia kary 13 miesięcy pozbawienia wolności za dokonany rozbój. Po sporządzeniu dokumentacji zatrzymany Polak przewieziony został do Aresztu Śledczego w Poznaniu. Mężczyzna unikał odbycia zasądzonej kary od prawie dwóch lat” – podała Konieczniak.

Dwie kolejne osoby poszukiwane listami gończymi zostały zatrzymane w środę. 27-letnia obywatelka Ukrainy chciała z Poznania odlecieć do Kijowa. Funkcjonariusze SG, kontrolując jej dokumenty, ustalili, że jest ona poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Hrubieszowie w celu odbycia kary za posługiwanie się przerobionym dokumentem.

„Po konsultacji z jednostką prowadzącą poszukiwania ustalono, że cudzoziemka po wpłaceniu 800 zł kary grzywny może zostać zwolniona. Kobieta uiściła karę grzywny, jednak do Kijowa będzie musiała polecieć innym samolotem” – zaznaczyła Konieczniak.

Również w środę w trakcie odprawy pasażerów przylatujących z Londynu zatrzymano poszukiwanego Polaka. Mężczyznę, za znieważanie funkcjonariusza publicznego, poszukiwał Sąd Rejonowy w Goleniowie.

„W trakcie konsultacji z jednostką prowadzącą poszukiwania ustalono, że albo mężczyzna za swój występek uiści karę grzywny w wysokości 1170 zł, albo kolejne 50 dni spędzi w najbliższym zakładzie karnym” – powiedziała rzeczniczka.(PAP)

autor: Anna Jowsa