Reklama

Jak piszą agencje, w spotkaniu z saudyjskim następcą tronu wzięło udział kilku europejskich przywódców, ale ton rozmowie nadawał prezydent Francji, który "przekazał księciu czytelną wiadomość" na temat śmierci saudyjskiego dziennikarza.

Agencja Reuters powołuje się na "Saudi Gazette", która opublikowała wideo z pięciominutowej rozmowy Macrona z Muhammadem ibn Salmanem. Na nagraniu widać, jak prezydent Francji patrzy w oczy swojemu rozmówcy, a ten kiwa głową i czasami się uśmiecha. Na ścieżce dźwiękowej można usłyszeć, jak książę mówi "nie martw się", na co Macron odpowiada: "Martwię się". Następnie francuski przywódca mówi: "Nigdy mnie nie słuchasz", a saudyjski książę odpowiada: "Oczywiście słucham".

Według Reutersa wideo z rozmowy pokazuje księcia, na którego twarzy dominuje uśmiech zakłopotania, natomiast twarz Macrona jest poważna i wyraża surowe oraz zdecydowane podejście do problemu.

Po spotkaniu z prezydentem Francji Muhammad ibn Salman rozmawiał także z prezydentami Korei Południowej i Meksyku - Mun Dze Inem i Enrique Pena Nieto.