Środowe spotkanie w Brukseli premier Wielkiej Brytanii Theresy May z szefem KE Jean-Claude'em Junckerem - jak relacjonował rzecznik KE - przyniosło bardzo dobre postępy w rozmowach dotyczących Brexitu, ale wciąż nie osiągnięto ostatecznego porozumienia.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May spotkała się w środę w Brukseli z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem w ramach przygotowań do organizowanego w niedzielę szczytu unijnego, na którym przywódcy 27 państw unijnych mają wyrazić zgodę ze strony UE na umowę dotyczącą wyjścia Zjednoczonego Królestwa ze Wspólnoty. Według brytyjskich mediów spotkanie miało być próbą dalszych negocjacji porozumienia, zwłaszcza drażliwej kwestii granicy między Irlandią a Irlandią Północną.

Rzecznik KE cytowany przez agencję Reutera powiedział po spotkaniu, że przyniosło ono "bardzo dobre postępy" w rozmowach nt. Brexitu, jednak nie osiągnięto jeszcze ostatecznego porozumienia. "Wciąż trwają prace" - powiedział rzecznik Komisji po zakończeniu spotkania. Nie chciał jednak podać żadnych szczegółów na ten temat.