1 osoba została ranna w wyniku wybuchu gazu w jednej z poznańskich kamienic przy ul. Wawrzyniaka. 15 osób ewakuowało się z budynku jeszcze przed przybyciem służb. Sytuacja jest już opanowana.

Do zdarzenia doszło w Poznaniu w niedzielę po południu. Jak tłumaczył PAP oficer prasowy PSP w Poznaniu kpt. Michał Kucierski, "doszło do wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym; jest to kamienica przy ul. Wawrzyniaka".

"W wyniku zdarzenia jedna osoba, mężczyzna, został poparzony, odmówił jednak przewiezienia do szpitala. Pozostałe 15 osób ewakuowało się jeszcze przed przybyciem straży pożarnej" – podkreślił Kucierski.

Jak dodał, w budynku doszło m.in. do uszkodzenia okien. "W tej chwili czekamy na inspektora nadzoru budowlanego, który będzie oceniał przydatność tego budynku do dalszego użytkowania" – powiedział.

Straż pożarna zabezpiecza obecnie miejsce zdarzenia. "Nie ma już żadnego zagrożenia, jeśli chodzi o gaz. Prowadzone będą oczywiście dalsze czynności wyjaśniające zdarzenie. Dopóki specjaliści nie wejdą do budynku i nie przeprowadzą swoich czynności trudno mówić o jakichkolwiek przyczynach tego zdarzenia" – powiedział Kucierski.