Urzędujący prezydent Świnoujścia (Zachodniopomorskie) Janusz Żmurkiewicz, uzyskując 51,47 proc. głosów został wybrany w pierwszej turze wyborów prezydentem tego miasta – wynika z całkowitych danych ze wszystkich tamtejszych obwodowych komisji wyborczych.

Na Żmurkiewicza, który startował z własnego komitetu wyborczego zagłosowało 8 226 osób, co daje mu poparcie na poziomie 51,47 proc. – poinformowano PAP w poniedziałek w tamtejszej Miejskiej Komisji Wyborczej po zliczeniu głosów ze wszystkich obwodowych komisji. Będzie to piąta kadencja Żmurkiewicza na fotelu prezydenta w III RP. W poprzednich wyborach także wygrywał w I turze.

Za Żmurkiewiczem uplasowała się jego główna kontrkandydatka Joanna Agatowska z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem, która zdobyła 6 399 głosów, do dało jej poparcie na poziomie 40,03 proc.

Z kolei za Agatowską jest Dariusz Śliwiński z Koalicji Obywatelskiej, który zdobył 793 głosy (4,96 proc.), a za nim uplasował się Paweł Winiarski z komitetu Nowa Fala Wolnych i Solidarnych, na którego zagłosowało 564 wyborców (3,52 proc.).