Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Poznaniu – Ławicy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez szwedzki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania – poinformowała PAP w piątek mjr SG Joanna Konieczniak.

Jak tłumaczyła Konieczniak, do zatrzymania mężczyzny doszło w czwartek po południu w Poznaniu.

"Funkcjonariusze Straży Granicznej z PSG w Poznaniu – Ławicy zatrzymali mieszkańca województwa wielkopolskiego. Z dokonanych ustaleń wynikało, że mężczyzna to groźny przestępca w dodatku poszukiwany przez szwedzki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania" – podkreśliła Konieczniak.

Jak dodała, okazało się, że mężczyzna poszukiwany był od początku 2016 r. z uwagi na "dokonane przez niego przestępstwa na terytorium Szwecji m.in. przestępstwa rozboju, kierowania gróźb karalnych, przestępstwa narkotykowe, paserstwo oraz przemoc z użyciem broni".

"W związku z popełnieniem przestępstw został zatrzymany i oczekuje na przekazanie do Szwecji gdzie najbliższe miesiące spędzi za kratami" – zaznaczyła Konieczniak.

Od początku tego roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już łącznie 437 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.