Reklama

Trzaskowski spotkał się w czwartek ze sportowcami, działaczami sportowymi oraz przedstawicielami stołecznych klubów sportowych. Po rozmowie szczegóły swego programu pt. "Mały wielki sport" zaprezentował dziennikarzom.

"Chcemy przede wszystkim aktywizować młodzież. Chcemy, żeby dwa razy więcej dzieciaków w Warszawie uprawiało sport, miało taką szansę" – powiedział Trzaskowski na konferencji prasowej. Jak dodał, jego celem jest, by sport, także ten wyczynowy, uprawiało w stolicy 54 tysięcy dzieci.

Dlatego kandydat Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polska) chce wspierać warszawskie kluby sportowe, nie tylko te największe, jak Legia Warszawa czy Polonia Warszawa, ale też np. Hutnika Warszawa czy małe dzielnicowe kluby.

Wśród postulatów Trzaskowskiego jest ponadto wprowadzenie jednolitego zarządzania całą infrastrukturą sportową w mieście. "Obecnie często jest tak, że małych klubów nie stać na wynajmowanie infrastruktury, a my chcemy obniżyć cenę (...). Tańsza infrastruktura, jednolicie zarządzana pozwoli rozwijać sport w naszym mieście" – przekonywał polityk PO.

Według niego stolica powinna też rozważyć wsparcie dla miejscowych klubów profesjonalnych. "Chcielibyśmy, żeby w Warszawie zagościł sport na najwyższym możliwym poziomie" – zaznaczył Trzaskowski.

Zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy, będzie inwestował w infrastrukturę sportową. Chciałby zbudować zadaszenie wszystkich stołecznych "orlików" i "syrenek", a także toru łyżwiarskiego na Stegnach. Przypomniał również swą obietnicę sprzed kilku miesięcy – budowy hali widowiskowo-sportowej na błoniach PGE Narodowego. "Mówiłem też o inwestycjach specjalnego nowego centrum młodzieżowego na Polonii Warszawa, mówiłem o inwestycjach w Skrę" – dodał kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Trzaskowski przekonywał, że jego propozycje spotkały się w czwartek z pozytywnym przyjęciem ze strony środowisk sportowych w Warszawie. "Całe środowisko miało takie poczucie, że adresujemy te problemy, które oni wcześniej podnosili" – powiedział kandydat.(PAP)

autorka: Marta Rawicz