"Potrafisz Warszawo" to hasło kandydata ruchu Kukiz'15 na prezydenta stolicy Marka Jakubiak. Polityk przedstawił również główne założenia swojego programu, które dotyczą m.in. tożsamości Warszawy i polityki mieszkaniowej miast.

Jakubiak ogłosił swoje hasło wyborcze - "Potrafisz, Warszawo" - na piątkowej konferencji prasowej. Nawiązuje ono do hasła ruchu Kukiz'15 "Potrafisz Polsko!", które było wykorzystywane podczas kampanii prezydenckiej Pawła Kukiza w 2015 r. i kampanii parlamentarnej w tym samym roku.

Kandydat przedstawił tez główne tezy programu ruchu Kukiz'15 dla Warszawy. Są to m.in.: "Mieszkania są wasze", która zakłada m.in. przywrócenie preferencyjnego wykupu mieszkań komunalnych za 10 proc. ich wartości, a także "Przywróćmy tożsamość Warszawie", która dotyczy m.in. propozycji odbudowy zburzonego podczas II wojny światowej Pałacu Saskiego, czy uznanie za cmentarz wojenny terenu Reduty Ordona.

Kolejne punkty programu, opatrzone hasłami: "Twoje smart city", "Warszawa bez korków", "Warszawa bez wykluczeń" i "Zarabiaj w Warszawie", będą przedstawiane i rozwijane na osobnych konferencjach prasowych.

W piątek przedstawiono również sztab wyborczy kandydata Kukiz'15 na prezydenta stolicy. W jego skład weszli m.in. kandydatki do Rady Warszawy: Lidia Sankowska-Grabczuk z Prawicy Rzeczypospolitej, która będzie pełnić funkcję rzecznik oraz Żaneta Jarząb, ponadto bliscy współpracownicy Jakubiaka: Piotr Bryczkowski i Tomasz Bartosiak oraz działaczka Kukiz'15 Jolanta Solarz. W sztabie jest także wiceprezes Browarów Regionalnych Jakubiak Irmina Ochenkowska, która prywatnie jest partnerką Marka Jakubiaka. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski