Wykorzystajmy szansę dziejową polegająca na tym, żeby dynamiczny rozwój gospodarczy Polski wykorzystać do tego, aby wzmocnić polski przemył zbrojeniowy - powiedział środę szef MON Mariusz Błaszczak podczas spotkania z przedstawicielami związków zawodowych przemysłu zbrojeniowego.

Szef MON - jak przekazał resort obrony - wziął w środę udział w konferencji "Plan Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – szanse i zagrożenia polskiego przemysłu zbrojeniowego", która odbyła się w głównej siedzibie spółki PIT-RADWAR S.A. należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Spotkał się też z przedstawicielami organizacji związkowych spółek Grupy PGZ.

"Moje podejście do obowiązków jest takie: wykorzystajmy szansę dziejową, która stoi przed Polską, szansę polegająca na tym, żeby dynamiczny rozwój gospodarczy naszego kraju, który niewątpliwie jest rezultatem przełomu, jaki miał miejsce w 2015 roku, wykorzystać do tego, żeby wzmocnić polski przemył zbrojeniowy" – powiedział Błaszczak.

Szef MON podkreślał też znaczenie ruchu związkowego. "Uważam, że to wielka wartość (...), ludzie zaangażowani społecznie w to, żeby zadbać o miejsca pracy i sprzeciwiać się stanowczo i skutecznie wobec tych, którzy chcieliby pozbawić nasz kraj potencjału jaki mamy" - mówił Błaszczak, cytowany przez resort obrony.

Reklama

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii), osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld zł.

W spółkach tworzących Grupę Kapitałową PGZ zatrudnionych jest przeszło 17 000 pracowników. Do trzech największych organizacji związkowych działających w ramach Grupy należą: NSZZ "Solidarność", Związek Zawodowy Przemysłu Elektromaszynowego i Związek Zawodowy Sektora Obronnego.