Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na niedzielnej konwencji wyborczej będzie bardzo mocnym otwarciem kampanii - zapowiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak dodał, zwykle wystąpienia Kaczyńskiego są istotne nie tylko dla PiS, ale dla całej sceny politycznej w Polsce.

W niedzielę w Warszawie odbędzie się konwencja wyborcza PiS. Politycy tej partii - w tym premier Mateusz Morawiecki i szef sztabu PiS Tomasz Poręba - wielokrotnie zapowiadali, że prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie bardzo aktywny w kampanii samorządowej.

Dworczyk powiedział w środę w programie "Tłit" w telewizji wp.pl, że niedzielne wystąpienie Kaczyńskiego będzie "bardzo ważne". "Prezes Kaczyński wraca w pełnym wymiarze do funkcjonowania na polskiej scenie politycznej i to właśnie w trybie wyborczym" - podkreślił szef KPRM.

"To będzie bardzo mocne otwarcie kampanii, będą najważniejsi politycy na niedzielnym kongresie PiS występować, a prezes, jak otwiera kampanię, to zwykle znajdują się tam istotne informacje nie tylko dla naszej formacji politycznej, ale w ogóle dla życia politycznego, dla sceny politycznej w Polsce" - podkreślił szef KPRM.

Dworczyk był pytany dlaczego PiS - w przeciwieństwie do innych kampanii wyborczych - w kampanii przed wyborami samorządowymi "nie będzie chować Jarosława Kaczyńskiego". "To jest całkowicie niepotrzebna złośliwostka" - ocenił minister. "PiS nigdy nie chowało prezesa Kaczyńskiego (w kampaniach wyborczych)" - dodał.